Chat with us, powered by LiveChat
Ratanový nábytek je číslem jedna na zahradě, terase nebo také na balkoně

Ratanový nábytek je číslem jedna na zahradě, terase nebo také na balkoně

Stále více jsou oblíbené soupravy vyrobeny z přírodního nebo syntetického ratanu. A není se čemu divit, protože uvedený materiál je ideální hlavně pro venkovní použití, při rodinných oslavách v zahradě, na terase a balkoně. Než o nich budeme mluvit, pokusíme se nejprve rozlišit dva pojmy - ratan a technoratan.Rattan a technoratan - v čem jsou jiné?

Ratan a technoratan - je to tentýž materiál? Ne! Ratan je tropická rostlina s pichlavými výhonky, která patří do rodiny rotangových palem. Dřevo se dováží do Evropy z Asie a Jižní Ameriky. Díky svým plastovým vlastnostem - které jsou zřejmé při kontaktu s párou - se často používá v nábytkářském průmyslu. Tato flexibilita je někdy fatální, protože ratanové křeslo vyrobené z přírodních surovin se může vlivem vlhkosti deformovat.


Technoratan je vylepšená verze toho, co bylo vytvořeno v přírodě. Díky své výrobě se mu také říká syntetický ratan - je vyroben z polyetylénu, což zaručuje odolnost proti měnícím se povětrnostním podmínkám. Na straně výhod můžeme také dodat, že jde o ekologický materiál, protože je zcela recyklovatelný.


Čas na exteriér - rekreační oblast v zahradě, na terase nebo balkoně

Ratan je nadčasový a příjemný materiál, který se hodí do každého interiéru obývacího pokoje nebo do jídelny, ale také do exteriéru. Jak jsme již zmínili, syntetický ratan se vyznačuje vysokou odolností proti dešti, sněhu a UV záření. Zahradní nábytek z umělého ratanu je bezúdržbový, velmi lehký a pevný. Nábytek může být umístěn na zahradě a vy si vychutnáte pohodlí v překrásných přírodních podmínkách. Užijte si pohodlné a vzdušné sezení nejenom venku na sluníčku, ale také uvnitř doma. 

Pokud plánujete strávit jarní a letní večery na zahradě, vyberte si ratanové křesla, které spolu s pohovkou a lavicí vytvoří příjemný koutek k sezení. Ne každý má však velkou zahradu, nebo prostor na terase a balkoně. Lehké ratanové křeslo nebo křeslo s originálním tvarem, proto nezabere mnoho místa, například model Indiana od výrobce Halmar. Balkon je obvykle malý prostor a má omezené m2, takže stojí za to zvolit si místo křesla raději dvě židle a malý stolek. Sedací soupravu můžete umístit na terase nebo na zahradě. Pamatujte, že pokud jde o ratanový nábytek, pohodlí a krása jdou ruka v ruce.

Ratan je materiál, který je stále v módě navzdory měnícím se trendům. Výběrem ratanového nábytku nejen vyzdobíte váš dům a zahradu, ale také jej lze začlenit do jakéhokoliv prostoru - je univerzální. Kromě toho je technoratan odolný vůči nečistotám a v případě zašpinění stačí takové místo otřít vlhkým hadrem

Na našich stránkách www.ezidle.cz najdete několik jedinečných modelů, od židlí po křesla a pohovky, končící stolem.

Neváhejte nás proto kontaktovat.


© Všechna práva vyhrazena 2003-2021. eZidle.cz
Zavolejte nám +420 775 477 688
Go Top