Chat with us, powered by LiveChat
Kouzlo světla aneb něco málo o lampách

Kouzlo světla aneb něco málo o lampách

Není žádným tajemstvím, že světlo vytváří příjemnou domácí atmosféru. Osvětluje místnost, zdůrazňuje charakter interiéru a také dotváří obývací pokoj nebo jídelnu a dělá  místnosti  útulnější. V místnostech má osvětlení důležitou roli. Můžeme dokonce říci, že určují konečný efekt uspořádání prostoru. Je jisté, že osvětlení je nejenom funkčním, ale také dekorativním prvkem interiéru.

Světlo, prosím!

V domácnostech existují tři základní typy osvětlení:

 • hlavní
 • lokální
 • dekorativní

 • Hlavní světlo - jeho úkolem je osvětlovat interiér tak, aby poskytoval uživatelům dostatečné světlo a dobrou orientaci v prostoru. Proto jsou do světel vhodné halogenové žárovky nebo LED žárovky. Lokální osvětlení nám osvětluje jen určitou část místa, což umožňuje provádět činnosti, jako např. číst, nebo pracovat na určitém místě. Aby mohly plnit svou funkci, měly by být jasné a nasměrovány na oblast, ve které budeme danou činnost vykonávat. Posledním typem osvětlení, je dekorativní osvětlení, které má osvětlovat daný předmět v místnosti, například rodinnou fotografii zavěšenou na stěně, nábytek nebo suvenýr z dovolené.


  lampa CarlaInvicta Interior

  Lampa do obývacího pokoje, lampa do jídelny

  Obývací pokoj je ukázkou bytu. Zde hostíme hosty a taky zde trávíme nejvíce svůj volný čas. Pokud máme co do činění s velkou místností, malý počet lamp nebude dostatečně tuto místnost osvětlovat. Naše rada proto zní: počet lamp v obývacím pokoji, tak v jakémkoliv jiném interiéru by se měl přizpůsobit velikosti místnosti. Věnujte pozornost i místu, kde obvykle trávíte čas, ať už na pohovce při sledování televize, nebo v rohu místnosti, protože tam máte třeba počítač. Ideálním řešením jsou velké stojací lampy, které umístíte vedle pohovky. Sníte o interiéru jako v časopisech o designu interiéru? Vsaďte na lampu Studio 140 cm. Jedná se o lampu ve stylu podkroví, do které se designéři zamilovali.


  lampa Studio 140 cm, Invicta Interior

  Chcete své hosty překvapit? Wow efekt Vám zaručí lampy Harmony. Originální tvar přesýpacích hodin - způsobuje, že světlo, které z ní vychází, vytváří zajímavé světelné efekty.

  V jídelně kromě stolu a židlí musíme pamatovat i na správné osvětlení. Závěsné lampy nebo stropní svítidla budou perfektní. Lampa nad stolem krásně osvětlí tuto část místnosti. Zde také při výběru správného modelu musíme vzít v úvahu velikost stolu, jakož i plochu samotné místnosti. Nad malým stolem bude stačit jedna závěsná lampa. Větší jídelna znamená více možností uspořádání. Nad velký jídelní stůl můžete umístit např. jednu lampu, která se skládá ze tří stejných svítidel.

  lampa Chromagon 3, Invicta Interior

  Problém často nevzniká ani při výběru lampy, ale při jejím umístění nad jídelní stůl. Pokud máte stůl pro 4 nebo 6 osob, doporučujeme umístit závěsnou lampu 60-70 cm nad stůl. Tuto výšku lze vypočítat od vrchní části po spodní část stínidla.

  Výběr lampy už záleží na každém z Vás. I když vybíráte lampu do moderního, nebo klasického interiéru, nezapomeňte, že osvětlení by mělo odpovídat designu Vašeho domova - to je pravidlo, kterým by jste se měli řídit.   Závěsná lampa Chromagon
  2679 Kč
  Barvy: Chromovaná
  Materiál: Kov
  Odeslání: 10-15 dní

  Elegantní závěsná lampa s chromovaným kovovým stínítkem o průměru 30 cm. Geometrický tvar současného módního stylu art deco. Jedná se o elegantní doplněk, který ve vašem bytě nemůže chybět.


  Závěsná lampa Chromagon 3
  3749 Kč
  Barvy: Chromovaná
  Materiál: Kov
  Odeslání: 10-15 dní

  Sada tří lamp, každá o průměru 20 cm. Kulaté stínítka jsou vyrobeny z chromovaného kovu. Kabel je dlouhý 150 cm. Lampy dokonale osvětlují jídelnu, kuchyň a obývací pokoj.


  Závěsná lampa Golden Ball
  3049 Kč
  Barvy: Zlatá
  Materiál: Kov
  Odeslání: 10-15 dní

  Moderní a minimalistická lampa ve tvaru koule a zlatým odstínem stínítka. Je to perfektní doplněk k interiérem zařízeným ve stylu art deco, v industriálním a glamour stylu.


  Závěsná lampa Golden Ball 3
  4269 Kč
  Barvy: Zlatá
  Materiál: Kov
  Odeslání: 10-15 dní

  Lampa složená ze tří industriálních lamp ve zlaté barvě. Kulaté stínidla s průměrem 18 cm dokonale rozptylují světlo a zároveň dodávají útulnost interiéru.


  © Všechna práva vyhrazena 2003-2023. eZidle.cz
  Zavolejte nám +420 775 477 688
  Go Top