Zahradní nábytek - relax uprostřed zeleně

Zahradní nábytek - relax uprostřed zeleně

#průvodce

Letní měsíce jsou ve znamení zeleně. Proto není divu, že tak dychtíme relaxovat na zahradách, mezi zelení. Zahrada je rozšířením našich bytových interiérů. Pojďme se tedy postarat i o tento prostor. Pokud jí správně zařídíme, tak nám může  sloužit jako relaxační zóna. Otázkou tedy zůstává, jaký zahradní nábytek zvolit.

Rodinné setkání v zahradě


Význam zahrady si nejčastěji uvědomíme tehdy, když venkovní teplota stoupá, tj. v jarních a letních měsících. Abyste si užili vlastní zahradu, musíte na to myslet předem. Ještě před grilovací sezónou stojí za to vybavit se vhodným zahradním nábytkem. Při výběru produktu musíte zvážit, jak jej chcete používat. Bude zahradní nábytek umístěn v altánu nebo bez jakéhokoli zakrytí, vystaven slunečnímu záření nebo letnímu dešti? Další otázkou, která vyvstává, je, zda chceme pořádat rodinné akce na zahradě, nebo to má být místo ticha a rozjímání v přírodě. Nezapomínejme také na to, zda-li bude mít zahradní nábytek stálé místo, nebo zda ho budeme přesouvat z místa na místo.


Pro rodinná setkání na zahradě budou užitečné ratanové a techno-ratanové sedací soupravy - velké, pohodlné a elegantní. Nábytek, který Vás zve k odpočinku a umožní Vám posedět u oběda, večeře nebo hodovat u grilu. Dobrým příkladem je sada Midas od Halmaru. Vedle křesel máme konferenční stolek se skleněnou deskou. Nábytek je vyroben ze syntetického ratanu, díky kterému krásně zapadne do zahradního prostoru.

                                                                                                               


Zatímco skleněná deska stolu může být během velké párty trochu problematická, kovový stůl a židle nikoli. Samozřejmě, aby byl kov odolný vůči měnícím se povětrnostním podmínkám, musí být pokryt speciálním nátěrem. Zajímavé je, že židle Sol M v barvě corten mění svou barvu z grafitu na světlou měď pod vlivem slunce a deště, což je přirozený proces. Kovový zahradní nábytek vypadá moderně, zabírá málo místa a je odolný.Ratanový nábytek i kovové zahradní židle mohou být ozdobeny měkkými polštáři, které zvýší pohodlí při sezení. Některé výrobky polštáře již mají.

Jak pečovat o zahradní nábytek?


To je velmi důležitá otázka. Nejuniverzálnější a nejodolnější vůči rozmarnému počasí jsou technorattanové stoly, pohovky a křesla. Je to také nejčastěji zvolený materiál, ze kterého je zahradní nábytek vyroben. Syntetický ratan se vyznačuje vysokou odolností proti UV paprskům a vlhkosti - a tyto faktory na zahradě rozhodně nechybí. Tento materiál nevyžaduje zvláštní údržbu, jeho použití je mimořádně pohodlné. Znečištěné místo stačí otřít hadříkem namočeným v teplé vodě a jemném saponátu. Totéž je případ hliníkových zahradních židlí. I zde nalezneme vysokou odolnost proti vlhkosti a slunečním paprskům.

Kovový nábytek je nejčastěji potažen práškovou barvou, aby byl chráněn před korozí a vlhkostí. V zimě stojí za to namazat rámy a sváry vrstvou silikonového oleje. Řádně ošetřený kovový nábytek nám bude sloužit po mnoho let.


Co dřevěný nábytek? Poslouží nám i na zahradě? Vše závisí na impregnaci dřeva. Než je vystavíte vlhkosti a slunci, musíte je nejprve ošetřit speciálním přípravkem určeným do exteriéru. Při plánování nanášecího procesu byste měli věnovat pozornost povětrnostním podmínkám - nemůže pršet a teplota by měla být vyšší než 5oC, ale pod 30oC. Než na výrobek naneseme olej, očistěte povrch dřeva brusným papírem a zkontrolujte jeho vlhkost (ta nesmí překročit 20%). Mezi aplikací první a druhé vrstvy oleje musí uplynout nejméně 6 hodin. Olej lze nanášet tamponem, štětcem nebo měkkým hadříkem.


Bez ohledu na to, jaký zahradní nábytek si vyberete - ratanový, kovový, hliníkový nebo dřevěný - vyplatí se rozmyslet si estetiku zahrady. Přeci jen to má být naše oáza klidu.

Křeslo Gardena
3759 Kč
Barvy: Přírodní barva ratanu, černá
Materiál: Umělý ratan, kov
Odeslání: 10-15 dní

Křeslo ze série nábytku do zahrady, na terasu nebo balkon. Nábytek je vyroben z umělého ratanu - materiál odolný vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Barevný polštář je ozdobným prvkem celého křesla. 


Ratanové křeslo Bari
1669 Kč
Barvy: Hnědý/černý
Materiál: Umělý ratan
Odeslání: 2-6 dní

Zahradní křeslo Bari z umělého ratanu. Díky odolným materiálům, ze kterých je vyrobeno se hodí jak do interiéru tak i na zahradu.


Stůl Gardena
3229 Kč
Barvy: Přírodní barva ratanu, černá
Materiál: Umělý ratan, sklo, kov
Odeslání: 10-15 dní

Zahradní stůl se skleněnou horní částí 50x90 cm. Pod skleněnou horní částí se zaoblenými hranami můžete vidět původní proutěný vzor, který zakrývá horní část kovového rámu.


Křeslo Mariquita
1949 Kč
Barvy: 6 typů
Materiál: odolný polypropylen
Odeslání: 24-48h

Skvělý design, vysoká kvalita, pohodlná sedací část, záruka 3 roky, doprava ZDARMA.


© Všechna práva vyhrazena 2003-2021. eZidle.cz
Zavolejte nám +420 775 477 688
Go Top