Židle Ergofix se slevou 10%!
>> využijte tuto slevu <<
Zahradní nábytek - relax uprostřed zeleně

Zahradní nábytek - relax uprostřed zeleně

#průvodce

Letní měsíce jsou ve znamení zeleně. Proto není divu, že tak dychtíme relaxovat na zahradách, mezi zelení. Zahrada je rozšířením našich bytových interiérů. Pojďme se tedy postarat i o tento prostor. Pokud jí správně zařídíme, tak nám může  sloužit jako relaxační zóna. Otázkou tedy zůstává, jaký zahradní nábytek zvolit.

Rodinné setkání v zahradě


Význam zahrady si nejčastěji uvědomíme tehdy, když venkovní teplota stoupá, tj. v jarních a letních měsících. Abyste si užili vlastní zahradu, musíte na to myslet předem. Ještě před grilovací sezónou stojí za to vybavit se vhodným zahradním nábytkem. Při výběru produktu musíte zvážit, jak jej chcete používat. Bude zahradní nábytek umístěn v altánu nebo bez jakéhokoli zakrytí, vystaven slunečnímu záření nebo letnímu dešti? Další otázkou, která vyvstává, je, zda chceme pořádat rodinné akce na zahradě, nebo to má být místo ticha a rozjímání v přírodě. Nezapomínejme také na to, zda-li bude mít zahradní nábytek stálé místo, nebo zda ho budeme přesouvat z místa na místo.


Pro rodinná setkání na zahradě budou užitečné ratanové a techno-ratanové sedací soupravy - velké, pohodlné a elegantní. Nábytek, který Vás zve k odpočinku a umožní Vám posedět u oběda, večeře nebo hodovat u grilu. Dobrým příkladem je sada Midas od Halmaru. Vedle křesel máme konferenční stolek se skleněnou deskou. Nábytek je vyroben ze syntetického ratanu, díky kterému krásně zapadne do zahradního prostoru.

                                                                                                               


Zatímco skleněná deska stolu může být během velké párty trochu problematická, kovový stůl a židle nikoli. Samozřejmě, aby byl kov odolný vůči měnícím se povětrnostním podmínkám, musí být pokryt speciálním nátěrem. Zajímavé je, že židle Sol M v barvě corten mění svou barvu z grafitu na světlou měď pod vlivem slunce a deště, což je přirozený proces. Kovový zahradní nábytek vypadá moderně, zabírá málo místa a je odolný.Ratanový nábytek i kovové zahradní židle mohou být ozdobeny měkkými polštáři, které zvýší pohodlí při sezení. Některé výrobky polštáře již mají.

Jak pečovat o zahradní nábytek?


To je velmi důležitá otázka. Nejuniverzálnější a nejodolnější vůči rozmarnému počasí jsou technorattanové stoly, pohovky a křesla. Je to také nejčastěji zvolený materiál, ze kterého je zahradní nábytek vyroben. Syntetický ratan se vyznačuje vysokou odolností proti UV paprskům a vlhkosti - a tyto faktory na zahradě rozhodně nechybí. Tento materiál nevyžaduje zvláštní údržbu, jeho použití je mimořádně pohodlné. Znečištěné místo stačí otřít hadříkem namočeným v teplé vodě a jemném saponátu. Totéž je případ hliníkových zahradních židlí. I zde nalezneme vysokou odolnost proti vlhkosti a slunečním paprskům.

Kovový nábytek je nejčastěji potažen práškovou barvou, aby byl chráněn před korozí a vlhkostí. V zimě stojí za to namazat rámy a sváry vrstvou silikonového oleje. Řádně ošetřený kovový nábytek nám bude sloužit po mnoho let.


Co dřevěný nábytek? Poslouží nám i na zahradě? Vše závisí na impregnaci dřeva. Než je vystavíte vlhkosti a slunci, musíte je nejprve ošetřit speciálním přípravkem určeným do exteriéru. Při plánování nanášecího procesu byste měli věnovat pozornost povětrnostním podmínkám - nemůže pršet a teplota by měla být vyšší než 5oC, ale pod 30oC. Než na výrobek naneseme olej, očistěte povrch dřeva brusným papírem a zkontrolujte jeho vlhkost (ta nesmí překročit 20%). Mezi aplikací první a druhé vrstvy oleje musí uplynout nejméně 6 hodin. Olej lze nanášet tamponem, štětcem nebo měkkým hadříkem.


Bez ohledu na to, jaký zahradní nábytek si vyberete - ratanový, kovový, hliníkový nebo dřevěný - vyplatí se rozmyslet si estetiku zahrady. Přeci jen to má být naše oáza klidu.

Ratanová židle Indiana
4239 Kč
Barvy: přírodní / černá
Materiál: přírodní ratan
Odeslání: 6-9 dní

Velmi pohodlná židle do obývacího pokoje, zahrady, balkonu a terasy. Vyrobeno z přírodního ratanu ve světlé barvě. Celek vypadá velmi lehce a exoticky. Doporučujeme vám seznámit se s celou nabídkou.


Stůl Midas
2619 Kč
Barvy: Tmavě hnědá
Materiál: Syntetický ratan, sklo
Odeslání: 6-9 dní

Stůl s univerzálním designem a kulatou skleněnou deskou. Kovové prvky jsou opletené technorattanom, díky kterému je tento kus nábytku ideální na venkovní posezení - terasu, balkon a zahradu. Pokud chcete relaxovat na čerstvém vzduchu vybere si i židle z téže série.


Křeslo Gardena
4609 Kč
Barvy: Přírodní barva ratanu, černá
Materiál: Umělý ratan, kov
Odeslání: 6-9 dní

Křeslo ze série nábytku do zahrady, na terasu nebo balkon. Nábytek je vyroben z umělého ratanu - materiál odolný vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Barevný polštář je ozdobným prvkem celého křesla. 


Ratanové křeslo Troy
3849 Kč
Barvy: hnědá; černá
Materiál: Umělý ratan, kov
Odeslání: 6-9 dní

Křeslo Troy je vyrobeno z umělého ratanu, takže je odolné vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Fantastický tvar sedáku a opěradla činí z tohoto kusu nábytku ideální doplněk do mimořádného obývacího pokoje a skvěle také vypadá v zahradě nebo na terase. 


Ratanové křeslo Bari
1999 Kč
Barvy: Hnědý/černý
Materiál: Umělý ratan
Odeslání: 6-9 dní

Zahradní křeslo Bari z umělého ratanu. Díky odolným materiálům, ze kterých je vyrobeno se hodí jak do interiéru tak i na zahradu.


Ratanové křeslo K336
5219 Kč
Barvy: Přírodní barva ratanu/černá
Materiál: Přírodní ratan/kov
Odeslání: 6-9 dní

Zahradní křeslo K336 z přírodního ratanu. Měkký polštář na sedáku zvyšuje pohodlí. Díky odolným materiálům, ze kterých je vyrobeno se hodí jak do interiéru tak i na zahradu.


Ratanová židle K335
2899 Kč
Barvy: přírodní / černá
Materiál: přírodní ratan
Odeslání: 6-9 dní

Velmi pohodlná židle do obývacího pokoje, zahrady, balkonu a terasy. Vyrobeno z přírodního ratanu ve světlé barvě. Celek vypadá velmi lehce a exoticky. Doporučujeme vám seznámit se s celou nabídkou.


Židle Midas
1289 Kč
Barvy: Tmavě hnědá
Materiál: Syntetický ratan, kov
Odeslání: 6-9 dní

Syntetické ratanové a kovové zahradní židle. Klasická podoba nábytku znamená, že bude stále na vrcholu, navzdory měnící se módě. Spolu se stolem ze stejné sérii vytváří perfektní soupravu k sezení.


Pohovka Gardena
8639 Kč
Barvy: Přírodní barva ratanu, černá
Materiál: Umělý ratan, kov
Odeslání: 6-9 dní

Zahradní pohovka vyrobená z odolného syntetického ratanu. Profilované opěradlo s dvěma barevnými polštáři. Pohovka Vám zpříjemní odpočinek v zahradním altánku a spolu s křesly a konferenčním stolkem ze stejné série vytvoří perfektní relaxační zónu.


Stůl Gardena
2329 Kč
Barvy: Přírodní barva ratanu, černá
Materiál: Umělý ratan, sklo, kov
Odeslání: 6-9 dní

Zahradní stůl se skleněnou horní částí 50x90 cm. Pod skleněnou horní částí se zaoblenými hranami můžete vidět původní proutěný vzor, který zakrývá horní část kovového rámu.


Křeslo Mariquita
1949 Kč
Barvy: 6 typů
Materiál: odolný polypropylen
Odeslání: 6-9 dnů

Skvělý design, vysoká kvalita, pohodlná sedací část, záruka 3 roky, doprava ZDARMA.


Ratanové křeslo K337
2579 Kč
Barvy: Přírodní ratan, černá
Materiál: Přírodní ratan, kov
Odeslání: 6-9 dní

Křeslo K337 je vyrobeno z přírodního ratanu.Odolné vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Fantastický tvar sedáku a opěradla činí z tohoto kusu nábytku ideální doplněk do mimořádného obývacího pokoje a skvěle také vypadá v zahradě nebo na terase. 


© Všechna práva vyhrazena 2003-2021. eZidle.cz
Zavolejte nám +420 775 477 688
Go Top